Ostatní články

Kapesníček do obleku jako symbol mužské elegance

Kapesníček do saka je jedním z pánských doplňků symbolizujících nejen mužskou eleganci, ale také úctu ke společenské etiketě. Ten, kdo tímto decentním doplňkem obohatí svůj společenský outfit, dává svému okolí jasně najevo, že právě on je ten pravý gentleman, který si váží společenských tradic i nepsaných pravidel. Kapesníček do saka žádná předepsaná pravidla společenské etikety nemá, a tak mají muži při jeho výběru naprosto volné ruce. Měl by sloužit primárně jako dekorativní doplněk, který nemá žádné praktické využití. Jeho jediným úkolem je postarat se o to, aby dokázal vyzdvihnout slavnostní, ale i volnočasový outfit svého nositele. 

Módní doplněk pro společenské události i pro volný čas

Kapesníčkem do saka můžete skvěle podtrhnout svůj cit pro styl při společenských událostech jako je svatba, promoce, návštěva divadla apod. Využijete jej však i ve volném čase, a tam se opravdu fantazii nekladou žádné meze. Čeká vás večeře, na které vám záleží nebo schůzka, kde byste rádi udělali dobrý první dojem? S kapesníčkem zapůsobíte jako opravdový lev salónů.  

Podle jakých kritérií kapesníček vybírat?

  • Podle společenské události

Na formální akce se vám bude hodit jednobarevný kapesníček ze 100% hedvábí. Pakliže očekáváte uvolněnější atmosféru, zvolte kapesníčky z bavlny či polyesteru, zdobené výraznějším vzorem. Mějte však stále na paměti, že kapesníček je pouze doplněk, který podtrhuje eleganci, neměl by ovšem příliš dominovat a tím zastínit váš celkový vzhled.

  • Podle typů okrajů kapesníčků

Pokud budeme porovnávat kapesníčky podle tvaru, můžeme říci, že jsou obecně vímány jako nejelegantnější druh kapesníčky s takzvaným ručně rolovaným okrajem. Jedná se o kapesníček, jehož okraj není zcela rovný, optimálně poutá pozornost a doladí váš outfit. Kapesníčky s ručně rolovaným okrajem jsou považovány za špičku svého druhu, a proto jsou také oproti ostatním typům dražší. Setkáte se také s kapesníčky s paralelními okraji, nejrůznějšími imitacemi ručně rolovaných okrajů nebo okrajů s klikatým stehem. 

  • Podle velikosti

Standardní velikost kapesníčku do saka je v průměru 25 až 45 cm. Kapesníček by neměl být zcela skryt v náprsní kapse, ale jeho okraj musí být naopak viditelný, aby jakožto doplněk plnil svůj účel. Kapesníček v kapse také nesmí tvořit žádné nerovnosti, které by rušily celkový dojem. Ideální velikost kapesníčku vybírejte s ohledem na vaše sako, design náprsní kapsy a její velikost. 

Jak nejlépe kapesníček do saka poskládat?

Jak už bylo zmíněno na začátku, neexistují žádná pravidla, která by jasně definovala, co je správné, a co není. To platí i pro samotné skládání kapesníčku. Záleží tedy čistě na vás, jaký způsob zvolíte, abyste svůj outfit vyladili k dokonalosti. Pojďme se společně podívat na ty nejznámější způsoby.

  • Prezidentský styl

Jedná se o nejznámější a nejvíce formální způsob, který využijete na pracovní pohovor, do divadla nebo na promoci. 

  • Tři vrcholky

Velmi populární způsob, který lidé často volí na ples či svatbu.

  • Nadýchaný styl

Jeden z nejoblíbenějších způsobů skládání, který nevyžaduje téměř žádný čas ani úsilí. Jedná se o velmi jednoduchý a zároveň stylový způsob, jak oživit váš outfit.